Ортофосфорна кислота


Неорганічна кислота середньої сили з хімічною формулою H3PO4, яка при стандартних умовах являє собою безбарвні гігроскопічні кристали. Зазвичай ортофосфорної (або просто фосфорної) кислотою називають 85-відсотковий водний розчин (безбарвна сиропообразная рідина без запаху). Розчинна в етанолі та інших розчинниках.

У чистому вигляді фосфорна кислота являє собою безбарвну кристалічну речовину з температурою плавлення 42,35 ° С. Кристалізується в моноклінної сингонії.

Тверда фосфорна кислота гігроскопічна і розпливається на повітрі; вона змішується з водою у всіх співвідношеннях, але комерційно зазвичай доступна в трьох концентраціях:

75% H3PO4 (т. Пл. -20 ° С);

80% H3PO4 (т. Пл. 0 ° С);

85% H3PO4 (т. Пл. 20 ° С).

З 85% -ої фосфорної кислоти можна отримати сухий при випаровуванні води в вакуумі при 80 ° С. З концентрованих розчинів вона осідає у вигляді гемігідрату H3PO4 · 0,5H2O

Сфера застосування:

1) В авіаційній промисловості ортофосфорна кислота використовується в складі гідрожідкості НГЖ-5У та її іноземних аналогів

2) В харчовій промисловості зареєстрована в якості харчової добавки E338. Застосовується як регулятор кислотності в газованих напоях, наприклад в Кока-Колі. За смаком підсолоджені слабкі водні розчини ортофосфорної кислоти нагадують агрус.

3)  У сільському господарстві. У твариництві (зокрема, при вирощуванні норок) використовують випоювання розчином ортофосфорної кислоти для профілактики підвищеного рН шлунка і сечокам’яної хвороби.

4) У стоматології застосовується для протруювання (зняття змащеного шару) емалі та дентину перед пломбуванням зубів.

5) Також її застосовують в гідропонних системах для регулювання рівня pH живильного розчину.

Фасування: цистерна (під замовлення),  євро куби (1700кг), каністри 10л., 20л.

Виробник:  Китай, Польша.

ТОВ "АНЕДА"

Оптова торгівля хімічною сировиною та харчовими інгредієнтами

Наші контакти© 2022